09120712631 bimepoosh@gmail.com

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ، خسارات جانی وارد به کارکنان، در محیط کار و در حین انجام کار را که کارفرما مسئول آن شناخته می شود را تحت پوشش قرار می دهد. منظور از جبران خسارت جانی در بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ، پرداخت هزینه های پزشکی و غرامت نقص عضو یا فوت کارکنان می باشد. در ادامه کلوز های بیمه مسئولیت را در این صفحه توضیح خواهیم داد. انواع بیمه نامه های مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان تحت عناوین ذیل تقسیم بندی گردیده اند:
۱- بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان بازرگانی، خدماتی، صنعتی، اداری
۲- بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی
۳- بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان عمرانی

توضیحات بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان :

از زمینه های توسعه بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ، پروژه های ساختمانی هستند. در حال حاضر نیز حدوداً هشتاد درصد بیمه نامه های صادره، مسئولیت مدنی در برابر کارکنان در بخش احداث بنا می باشد. سایر بیمه نامه های صادره از این نوع در بخش پروژه های عمرانی شامل سدسازی، راه سازی، شبکه جمع آوری فاضلاب و شبکه آبرسانی و همچنین کارخانجات تولیدآجر می باشد.
در اینگونه موارد در صورتیکه حادثه ناگواری پیش آید، مثلاً اگر کارگری از ارتفاع سقوط و فوت نماید، در اکثر مواقع صاحبکار، معمار و مهندس ناظر در برابر زیاندیده به صورت مشترک مسئول بوده و بایستی زیان وارده را جبران نمایند. درصورتیکه که کارگران باعث وارد شدن خسارت به اموال دیگران (همسایگان) شوند. این شرایط شامل بیمه مسئولیت کارفرما در قبال اشخاص ثالث ( بیمه مسئولیت کارفرما ناشی از اجرای عملیات ساختمانی) خواهد بود.

شما می توانید با اعتماد به گروه بیمه پوش یک همراه متخصص در زمینه خرید بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان داشته باشید. در صورت بروز حادثه تمامی مراحل پیگیری خسارت توسط کارگروه ما انجام می شود.

کارگزاری رسمی بیمه وفادار کد ۸۵۹

اطلاعات تکمیلی بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان برای چه کسانی مناسب است؟

در واقع هر شخص حقیقی یا حقوقی که فردی را جهت انجام امور معین و مشخص تحت امر دارد، در مقابل کارکنان خود مسئول است. و می تواند ریسک مسئولیت خود را با بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان به شرکت بیمه گر منتقل کند.

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان چه ویژگی هایی دارد؟

۱– قابل ارائه به کلیه کارکنان شاغل اعم از رسمی، پیمانی، روز مزد، قراردادی به صورت تمام وقت یا پاره وقت

۲- امکان صدور بیمه نامه بدون نیاز به ذکر اسامی کارکنان و با تعریف کامل پروژه مورد بیمه و محدوده آن

۳- کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در امور تولید، تعمیرات و خدمات را تحت پوشش قرار می دهد

۴- پوشش اکثر خطرات احتمالی برای کارگران در بخش ساختمانی

۵- سهولت و روانی در ارائه خدمات بیمه ای

۶- حمایت از حقوق کارکنان و کارگران و جبران زیان های جسمانی وارد به آنها به دلیل عدم آگاهی از قوانین و یا عدم توانایی آنان در پیگیری قانونی

خطرات احتمالی برای کارگران در بخش ساختمانی چه مواردی هستند؟

۱- سقوط از ارتفاع کارکنان
۲- سقوط و پرتاب شدن مصالح ساختمانی بر روی کارکنان
۳- خفگی کارکنان در حفر چاه
۴- صدمه دیدگی در پی کنی و ایجاد پایه ستون ها
۵- صدمه دیدگی اعضاء بدن حین کار با بالابر و جرثقیل و تاورکرین و ……
۶- برق گرفتگی
 هر کدام از حوادث شرح داده شده ممکن است منجر به فوت، نقص عضو و همچنین جرح اعضاء بدن گردد. این مستلزم تامین هزینه معالجات و همچنین پرداخت دیه وارث توسط بیمه گذار خواهد بود.

پوشش های اصلی بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان چه مواردی هستند؟

۱- هزینه های پزشکی ناشی از صدمات وارد به پرسنل ناشی از حادثه

۲- هزینه های آمبولانس و فوریت های پزشکی

۳- غرامت نقص عضو و یا ارش ناشی از حادثه

۴- غرامت فوت ناشی از حادثه

پوشش های اضافه بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

(کلوز های بیمه مسئولیت)

1- پوشش اضافی مطالبات تامین اجتماعی (تبصره ۱ ماده ۶۶ قانون تامین اجتماعی)

این پوشش را جدی بگیرید!!!

هرگاه حادثه ای اتفاق بیفتد که منجر به فوت یا نقص عضو کارکنان شود پای سازمان تامین اجتماعی هم به میان می آید. با استناد به ماده ۶۶ قانون تامین اجتماعی حقوق ده سال فرد آسیب دیده را یکجا از کارفرما مطالبه می کند و به عنوان مستمری به خانواده فرد آسیب دیده می دهد. نوع این بدهی از نوع بدهی ممتاز است. بدین معنی که اگر کارفرما بدهی دیگری به شخص ثالث دیگری داشته باشد، برای پرداخت در اولویت بعدی قرار می گیرد. تا وقتی این بدهی پرداخت نشود سازمان می تواند حساب های کارفرما را بسته نگه داشته یا حتی اموال او را مصادره کند. (برای کارگرانی که بالای ۲۰ سال سابقه کار دارند رقم دریافتی از کارفرما برابر حقوق (سابقه کار- ۳۰) سال فرد آسیب دیده است).

2- پوشش مسئولیت کارفرما در قبال فوت و صدمات جسمانی وارد به اشخاص ثالث

فرض کنید رهگذر یا دوست یا هر شخص ثالث دیگری حتی دزد به محیط کار یا کارگاه کارفرما بیاید. اگر در آن محیط برای آن فرد اتفاقی بیفتد و کارفرما در محاکم قضایی محکوم شود. در صورتی که این کلوز خریداری شده باشد، شرکت بیمه موظف به پرداخت آن خسارت است. کارفرما با خرید این کلوز عملا ریسک آسیب رسیدن به اشخاص ثالث را به شرکت بیمه منتقل می کند.

3- پوشش بیمه ای برای شخص بیمه گذار

در حالت عادی با خرید این بیمه نامه تمامی کارکنان و حتی اشخاص ثالث هم تحت پوشش قرار می گیرند. ولی خود شخص کارفرما یا اعضای هیات مدیره و خانواده آن ها در صورتی که عضو کارکنان نباشند تحت پوشش نیستند. ولی در صورتی که این کلوز خریداری شود خود شخص بیمه گذار و خانواده او نیز تحت پوشش قرار می گیرند. در صورتی که در محل کار آسیبی به آن ها وارد شود شرکت بیمه موظف به جبران خسارت تا سقف پوشش درخواستی است.

4- پوشش پرداخت خسارت بدون رای دادگاه

کارفرمایانی که تا به حال به خسارت خورده اند در مورد این پوشش درک بهتری دارند. زیرا فرآیند زمانبر و طاقت فرسای رفت و آمد در دادگاه را تجربه کرده اند. با خرید این کلوز در صورتی که کارفرما و شرکت بیمه به توافق برسند بدون رای دادگاه خسارت قابل پرداخت خواهد بود و این روند طولانی دادگاه طی نمی شود.

5- پوشش بیمه ای برای مسئولیت مهندس ناظر، طراح و محاسب

در پروژه های ساخت و ساز مهندس ناظر و طراح و محاسب نیز درگیر هستند. هنگام خسارت ممکن است بخشی از تقصیر به گردن آن ها بیفتد و در دادگاه محکوم به پرداخت بخشی از خسارت شوند. اگر این پوشش خریداری شود شرکت بیمه سهم تقصیر مهندسان را نیز پرداخت می کند. مهندسان می توانند با خرید بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین ناظر، طراح و محاسب خود را بیمه کنند. ولی در بعضی مواقع خسارت به قدری زیاد است که از سقف بیمه شخصی مهندسان خارج است آنگاه وجود این کلوز می تواند راهگشایی برای جبران خسارت آن ها باشد.

6- پوشش جبران هزینه های پزشکی بدون اعمال تعرفه

شرکت بیمه در حالت عادی (بدون خرید این کلوز) موظف به پرداخت هزینه های پزشکی طبق تعرفه های جاری کشور است. ولی معمولا هزینه هایی که برای خسارت پزشکی صرف می شود مخصوصا در بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی خیلی بیشتر از تعرفه است. اگر این کلوز خریداری شود هزینه های پزشکی بدون اعمال تعرفه و به هر میزان که فاکتور شود پرداخت می شود.

7- پوشش حوادث ناشی از کار در اماکن وابسته به کارگاه

کارگاه های صنعتی و ساختمانی علاوه بر محیط کارگاه ممکن است اماکن دیگری نیز داشته باشند. این اماکن برای سکونت و تجهیز کارگاه مورد استفاده قرار می گیرند. اگر این اماکن خارج کارگاه قرار داشته باشند، با خرید این کلوز می توان اماکن وابسته به کارگاه مثل آشپزخانه و نماز خانه و …. را تحت پوشش قرار داد.

8- پوشش بیمه ای برای ماموریت خارج از کارگاه

ممکن است کارفرمایان افرادی را داشته باشند که برای کارهای مختلف بیرون از محیط کارگاه فعالیت دارند و به ماموریت می روند. با خرید این کلوز و ارائه اسامی آن افراد میتوان ماموریت های خارج از کارگاه را نیز تحت پوشش قرار داد.

9- پوشش بیمه ای برای حوادث ناشی از تصادم وسایل نقلیه موتوری زمینی

در تمامی کارگاه ها وسایل نقلیه ای وجود دارد که در محیط کارگاه فعالیت دارند. گاهی مواقع این وسایل خسارات جانی و مالی برجا می گذارند که حتی با داشتن بیمه شخص ثالث این خسارات جبران نمی شود یا در با قوانین آن بیمه قابل پرداخت نیست. در صورت خریدن این کلوز خسارت های ذکر شده توسط شرکت بیمه قابل پرداخت است. البته تنها خسارت های جانی تحت پوشش این بیمه است. اگر نیاز به پوشش دادن خسارت های مالی نیز وجود داشته باشد باید بیمه مسئولیت کارفرما در قبال اشخاص ثالث ( بیمه مسئولیت کارفرما ناشی از اجرای عملیات ساختمانی) برای آن تهیه کرد.

10- پوشش بیمه ای مازاد بر یک دیه

ممکن است در یک حادثه فرد طوری آسیب ببیند که کارفرما در دادگاه بیش از یک دیه کامل محکوم به پرداخت شود. مثلا ممکن است فرد آسیب دیده قطع نخاع شود یا نابینا شود یا حتی برایش اختلالات عصبی پیش آید. در این صورت دیه محاسبه شده بیش از یک دیه کامل است و مازاد بر یک دیه کامل فقط وقتی قابل پرداخت است که کارفرما این پوشش را خریده باشد.

11- پوشش بیمه ای برای مسئولیت پیمانکاران فرعی

وقتی کارفرماها که خود پیمانکار هستند، برای بعضی از کارهای خود با پیمانکار فرعی قرارداد می بندند. در صورتی که در حوزه کار پیمانکار فرعی اتفاقی بیفتد تحت پوشش این بیمه نامه نیست مگر اینکه کلوز پوشش مسئولیت پیمانکاران فرعی نیز خریداری شود.

12- پوشش بیمه ای افزایش ریالی دیه با سرمایه

با توجه به روند طولانی دادگاه ها ممکن است حادثه امروز رخ دهد ولی حکم محکومیت دوسال بعد ابلاغ شود. در این حالت اساس پرداخت دیه برای کارفرما دیه روز است و دو سال بعد قطعا دیه افزایش یافته است. در صورتی که این کلوز خریداری نشود و افزایش سرمایه دیه دیده نشده باشد در هنگام پرداخت، شرکت بیمه پوشش های درخواستی در بیمه نامه را ملاک پرداخت قرار می دهد. بهتر است جهت اطمینان کارفرما این کلوز را بخرد تا شرکت بیمه افزایش ریالی دیه را نیز پوشش دهد.

13- پوشش بیمه ای پرداخت حقوق یا دستمزد روزانه کارکنان

طبق قانون کار اگر فردی که کارفرما استخدام کرده در محیط کاری کارفرما حادثه ببیند و تا مدتی نتواند کار کند، کارفرما موظف است حقوق مدتی که فرد نمی تواند کار کند را به او بپردازد. با خرید این کلوز هزینه دستمزد در دوران درمان را شرکت بیمه پرداخت می کند.

14- پوشش بیمه ای حوادث غیر مرتبط با کار کارکنان

ممکن است افرادی که در کارگاه مشغول هستند به علت حوادثی غیر مرتبط با کار مصدوم شوند. یا ممکن است در موقعیت شغلی متفاوت با موقعیت قراردادی خود مصدوم شوند. فرض کنید که شخصی در کارگاه به عنوان مسئول دستگاه خاصی استخدام می شود ولی به صورت موقت برای کاره دیگری در کارگاه به کار گرفته می شود و مصدوم میشود، در این حالت فقط در صورت داشتن این کلوز خسارت قابل پرداخت است.

15- پوشش بیمه ای عدم اعمال قاعده نسبی مربوط به افزایش تعداد کارکنان

اگر تعداد کارکنان بیشتر از مقدار اعلام شده توسط کارفرما باشد و در آن زمان اتفاقی بیفتد مشمول اعمال قاعده نسبی میگردد. این خسارت به طور کامل پرداخت نمی گردد. لذا با خرید این پوشش کارفرما می تواند بدون اعلام به شرکت بیمه گر تا ۲۰ درصد نیروهای خود را افزایش دهد و مشمول اعمال قاعده نسبی نشود.

16- پوشش مسئولیت ناشی از قصور، اشتباه یا اهمال غیرعمدی کارکنان بیمه گزار در قبال کارکنان

ممکن است به دلیل قصور یکی از کارکنان فردی مصدوم گردد که در این صورت آن فرد نیز مقصر شناخته می شود. مثلا ممکن است در اثر شوخی دو کارگر یکی سقوط کند در این شرایط اگه کارفرما این کلوز را نخریده باشد خسارت وی پرداخت نمی شود. توصیه می شود جهت پرداخت کامل خسارت توسط شرکت بیمه و رهایی کارگر مقصر از پرداخت خسارت، این کلوز خریداری شود.

17- پوشش بیمه ای کارکنان حین ایاب و ذهاب از منزل به محل بیمه شده و بالعکس

این پوشش مربوط به رفت و آمد به محل کار است و در صورتی که کارکنان در این مسیر صدمه ببینند خسارت از محل این بیمه نامه پرداخت می شود.

18- پوشش بیمه ای جبران هزینه های پزشکی بدون اعمال فرانشیز

در بیمه نامه ها بخشی وجود دارد به نام فرانشیز. فرانشیز بخشی از هزینه است که کارفرما خود باید تقبل کند. مثلا اگر کسی ۱۰ میلیون تومان خسارت ببیند و فرانشیز بیمه ۱۰ درصد باشد کارفرما باید ۱ میلیون تومان را خودش پرداخت کند. در جبران هزینه های پزشکی می توان با خرید این کلوز خسارت را بدون کسر فرانشیز دریافت کرد.

19- پوشش مسئولیت مجری ذیصلاح

امروزه پروژه های ساختمانی باید توسط مجری ذیصلاح دارای پروانه از سازمان نظام مهندسی ساخته شوند. مالکان باید با یک مجری ذیصلاح قرارداد ببندند و نام این مجری در پروانه ساختمانی ثبت می شود. مجریان نیز مسئولیت های خاص خود را دارند که می توان مسئولیت آن ها را با خرید این کلوز پوشش داد.

20- پوشش بیمه ای مسئولیت بیمه گذار در مقابل فوت و صدمات جسمانی وارد به مهندسین مجری، مشاور، ناظر، پیمانکاران اصلی و فرعی طرف قرارداد با بیمه گذار در داخل محدوده مکانی مورد فعالیت

مسئولیت بیمه گذار در قبال کارکنان و اشخاص ثالث و شخص بیمه گذار توضیح داده شد اما نفرات دیگری نیز در پروژه وجود دارند که در معرض آسیب هستند. با خرید این کلوز نفراتی مثل مجری و مشاور و ناظر و … تحت پوشش قرار می گیرند.

کارفرمایان عزیز مسئولیت های خود را به ما واگذار کنید و از خدماتی شایسته موقعیت خود بهره مند شوید. ما شما را از هنگام صدور بیمه تا پایان مرحله اخذ خسارت همراهی می کنیم.

فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی

فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان صنعتی، خدماتی

فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان عمرانی

ما را دنبال کنید

خدمات ویژه ما در بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

تیم متخصص بیمه پوش

همیاری توسط تیم متخصص

در فرآیند خرید، تیمی متخصص در زمینه مهندسی، حقوق و بیمه شما را یاری می دهد تا بیمه ای جامع و کامل متناسب با شرایط خود خریداری کنید.

صرفه جویی در هزینه بیمه پوش

صرفه جویی در هزینه

گروه بیمه پوش با توجه به داشتن نمایندگی همه شرکت های بیمه و ایجاد رقابت بین شرکت های بیمه، بیمه نامه شما را با پایین ترین نرخ ممکن تهیه می کند.

پایین ترین قیمت بیمه مسئولیت در ایران را تضمین می کنیم.

وکالت بیمه، بیمه پوش

پیگیری و اخذ خسارت

با توجه به اختیاراتی که که بیمه مرکزی برای کارگزاران بیمه داده است. گروه بیمه پوش می تواند وکالت شما را در زمینه بیمه بپذیرد و خسارات شما را پیگیری و از شرکت بیمه گر مطالبه کند.

امتیاز دهی به این صفحه
بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان

نام محصول: بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

توضیحات محصول: بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ، خسارات جانی وارد به کارکنان، در محیط کار و در حین انجام کار را که کارفرما مسئول آن شناخته می شود را تحت پوشش قرار می دهد. منظور از جبران خسارت جانی در بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ، پرداخت هزینه های پزشکی و غرامت نقص عضو یا فوت کارکنان می باشد

5

امتیاز این صفحه

بازدید کننده عزیز لطفا یک دقیقه وقت گرانبهای خود را در اختیار ما قرار دهید و با امتیاز دهی به این صفحه ما را در اطلاع رسانی به مردم عزیز ایران یاری کنید. کاربران بازدید کننده از این صفحه امتیاز روبرو را به این صفحه داده اند.

امتیاز دهی کاربران
 • کیفیت محتوای مقاله
  درحال ارسال
 • کیفیت صفحه آرایی
  درحال ارسال
 • میزان مفید بودن مقاله برای شما
  درحال ارسال
 • کیفیت تصاویر
  درحال ارسال

2 Comments

 1. محمد عباسی

  سلام
  ممنون از اطلاعات کامل و جامع و مفیدی که گذاشتین.
  من اصفهان هستم و میخوام بیمه تهیه کنم چطور میتونم از شما بیمه بگیرم.

  Reply
  • bimepoosh

   شما میتونید فرم پیشنهاد مربوط به کارتون رو دانلود کنید و پر کنید. بعد با مهندس جعفری تماس بگیرید که متناسب با کارتون راهنماییتون کنه که چه کلوزهایی رو بگیرید. بعد بیمه نامتون صادر میشه و بعد از پرداخت هزینه به صورت رایگان براتون پست میشه.
   اگر هم به خسارت خوردید به ما اعلام حادثه میکنید و ما از طریق ستاد مرکزی اون بیمه براتون پیگیری میکنیم و خسارت رو از شرکت بیمه اخذ میکنیم.

   Reply

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *